fbpx

Satış Arttırıcı Shopify Uygulamaları

Bir e-ticaret sitesi tüm parçaları kusursuz çalışan, bakımları düzenli yapılmış bir araba gibidir. Shopify Mağaza üzerindeki tüm parçalar birbiriyle uyum içindeyse, satışlar hızla artacaktır.

Alışveriş sitesinde uyum içinde çalışması gereken bu parçalara Uygulama ya da Eklenti diyoruz. Shopify Partner olarak Grafik Servis stüdyosunda çok sayıda girişimciye e-ticaret sitelerini doğru şekilde kurmak konusunda yardımcı olduk. Satış Arttırıcı Shopify Uygulamaları’ndan bir kaçını sizinle paylaşalım.

1. Oberlo

Shopify ile dropshipping için OberloÜcretsiz Shopify Uygulamaları arasında en çok beğeni alan eklenti hiç şüphesiz Oberlo‘dur. Özellikle Dropshipping yapanlar arasında popüler olan Oberlo ile, dropship ürünlerinizi kolayca Mağaza’ya import eder ve müşterilerinize yollanmasını sağlayabilirsiniz.

Oberlo’nun Dropshipping özelliği tedarik ve teslimat sürecini çok kolaylaştırıyor. Ürünler doğrudan tedarikçiden yola çıkıyor ve müşterinize ulaşıyor. Siz stok takibi ile uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. Tek bir tuşa basarak sipariş sürecini tamamlıyorsunuz.

2. Yopto

Kişilerin, müşteri yorumları içeren sitelerden alışveriş yapma olasılığının %63 daha fazla olduğunu biliyor muydunuz? Bizim Grafik Servis ofisinde en sevilen Shopify uygulamalarından biri olan Yotpo, işte tam burada devreye giriyor: Müşterilerinize bir mail atarak yorumlarını soruyor. Sonra da bu yorumları otomatik olarak alışveriş sitenize yüklüyor.

Yopto ile Shopify Mağazası üzerinde bırakılan müşteri yorumları yaklaşık %25 artıyor. Bir kere kurup bıraktıktan sonra sizin hiç bir şey yapmıyor olmanız da harika. Peki ücretsiz olması kaç puan!

3. Plug In SEO

Arama Motoru Optimizasyonu ya da SEO, malum, altın değerinde. Shopify Mağazaları söz konusu olduğunda bu değer biraz daha artıyor. Neyse ki Plug In Seo isminde harika bir uygulama var.

Shopify sitenizi, Shopify Türkiye uzmanları ile hayata geçirin!

TIKLAYIN

Shopify SEO

Ne yalan söyleyelim, Plug In Seo, Grafik Servis olarak Shopify Partner projelerimizde ilk kurduğumuz eklentilerden biri olmayı sürdürüyor. Kurulur kurulmaz hızlı bir analiz yapıyor ve e-ticaret sitenizin SEO bulgularını görüntülüyor. Meta tanımlamaları, başlıklar ya da mağaza içeriği arama motorları için optimize mi, görüyorsunuz.

4. Zendesk

Shopify canlı destekMüşteri memnuniyeti, sadece her gün kapısından girdiğiniz büyük mağazalarda değil, e-ticaret sitelerinde de en önemli kriter. Zendesk yıllardır web sitesi ziyaretçileri ile markalar arasında bu ilişkiyi yürütmenin en başarılı araçlarından biri olarak Grafik Servis ekibinin gönlünde taht kurdu.

Zendesk Shopify eklentisi ile, mağaza ziyaretçilerinizin sadece canlı destek almasını sağlamıyorsunuz. Aynı zamanda onlara aradıklarını kolayca bulacakları bir destek merkezi oluşturuyorsunuz. Soru-cevaplar, ticket sistemi gibi uygulamalarla kalplerini kazanıyorsunuz.

Zendesk ücretli bir araç ama ROI’sinin çok ama çok yüksek olduğunu bilmenizde fayda var.

Shopify İçin Yardım mı Gerekiyor?

Bu sayfada tavsiye edilen uygulamaları doğru şekilde kurup ayarlarını yaptığınızda e-ticaret sitesi satışlarının arttığını göreceksiniz. Mağazanıza kurumsal bir görünüm vermek, doğru eklentileri doğru bir şekilde kurmak ve diğer konularda bir Shopify Partner‘den yardım almak isterseniz telefonun hemen ucundayız!

 

    Leave Your Comment Here