fbpx
Shopify vs WordPress SEO Açısından Hangisi Daha İyi

Shopify vs WordPress – SEO İçin Hangisi Daha İyi

Bir E-ticaret sitesi açacaksanız için en yaygın iki seçenek Shopify ya da WordPress. Bu iki sistemi, özellikle SEO açısından mercek altına aldık.

Neyse ki Grafik Servis olarak hem Shopify kurulum hem de WordPress üzerinde WooCommerce kurulum yapan ekiplerimiz mevcut. Bu rehberi, SEO uzmanı olan çalışma arkadaşlarımıza danışarak hazırladık.

Yarışmacıları Tanıyalım.

Shopify, bilindiği üzere en kolay kurulan alışveriş altyapısı. Shopify uzmanı bir ajanstan destek aklın ya da almayın, çok kısa sürede ve çok ucuza, herşey dahil bir e-ticaret sistemi açabiliyorsunuz. Esnekliği ve hızlı çalışması dışında, hosting’e ayrıca para ödemiyor olmanız, ve ölçeklenebilir olması da bir başka avantajı.

WordPress, özellikle WooCommerce gibi eklentiler sağolsun, sadece en çok esneklik barındıran e-ticaret altyapısına dönüşebiliyor. Binlerce eklenti arasından seçerek tam istediğiniz gibi görünen ve çalışan, size özel bir alışveriş sitesi yaratabiliyorsunuz. Sayısız Sanal POS ya da Pazarlama Otomasyonu eklentisi cabası. Bu seçenek, Shopify’dan farklı olarak, Hosting‘i de üstlenmenizi gerektiriyor. Ayrıca uzman bir web stüdyosundan destek almadan, kendi kendinize hayata geçirmeniz o kadar da kolay olmuyor.

Çeyrek Ekmek Arası Az SEO

Shopify ile sayfa özelinde SEO uygulaması yapılabiliyor olsa da, biraz kurcalayınca çok ince detaylara girilemediğini görüyorsunuz. Elbette herkes SEO uzmanı değil. Siz de eğer ince SEO ayarları konusunda bilgi sahibi değilseniz, Shopify’ı bu konuda esnek olmadığı için suçlamanıza da gerek bulunmuyor. Birileri benim yerime düşünmüş, ben malımı satar ciromu yaparım, diyorsanız Shopify size göre.

Bir Buçuk Porsiyon SEO

WooCommerce’in üzerinde koştuğu WordPress, temel itibariyle bir blog altyapısı. Doğal olarak SEO odaklı bir mimariye sahip. İçerik ve arama motorları için optimize edilmiş bir platform. E-ticaret aktivitelerine Inbound Pazarlama gözüyle bakanlar için sonsuz imkanlar sunuyor. İçerik kullanarak (organik trafik ile) Ziyaretçi elde ediyorsunuz. Ziyaretçileri, sunduğunuz promosyonlarla Müşteri Adayına (Lead), onları da Pazarlama Otomasyonu ile Müşteriye dönüştürüyorsunuz. Bunların yanısıra WordPress SEO ayarları için sayısız ücretsiz eklenti sunuyor.

Son Söz

Sadelik, kolay kurulum ve kedinden hosting gibi avantajlarıyla Shopify, SEO ayarları için çok fazla incelikler sunmuyor olmasını affettiriyor. Kolay ve minimal olması benim için nemli, zaten SEO’dan da çok anlamam diyenleri kendine çekiyor.

Shopify sitenizi, Shopify Türkiye uzmanları ile hayata geçirin!

TIKLAYIN

WooCommerce/WordPress ise sizin için çalışan bir Web Ajansı varsa SEO ve Inbound Pazarlama’yı adeta sıkıp, suyunu çıkarabileceğiniz verimli bir oyun alanı sunuyor.

Her iki sistem de gayet güzel, sadece farklı ihtiyaçlara daha iyi cevap veriyor. Grafik Servis olarak hem Shopify hem de WordPress ile kuracağınız alışveriş siteleri için ajans hizmetini vermeye devam ediyoruz. Sorularınız için bize dokunun!

 

    Leave Your Comment Here